Nie zwlekaj – zgłoś się już dziś!

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 65 lat i więcej na bezpłatne szkolenia komputerowe na terenie województwa kujawsko-pomorskiego! Dopuszczamy również udział osób poniżej 65 roku życia – w zależności od dostępności miejsc.

Warunkiem zakwalifikowania się osoby do projektu jest zamieszkanie w jednej ze wskazanych 94 gmin województwa kujawsko – pomorskiego objętych wsparciem oraz chęć podniesienia kompetencji cyfrowych i aktywnego udziału w zaplanowanej ścieżce wsparcia. Każda zakwalifikowana osoba po przejściu pełnej ścieżki wsparcia, czyli udziale w szkoleniach i działaniach animacyjnych otrzyma na własność tablet.

W projekcie przeprowadzonych zostanie 300 szkoleń, obejmujących 16 spotkań szkoleniowych po 4 godziny lekcyjne. Przewidziana częstotliwość zajęć dla uczestnika to 2-3 razy w tygodniu, zarówno a trybie stacjonarnym, jak i mobilnym. Zakładana liczebność grup szkoleniowych to średnio 8 osób.

  • Uczestnicy będą mogli, wraz z trenerem, wybrać interesujące ich obszary funkcjonalne zastosowania Internetu
  • Każda grupa uczestników uczestniczących w projekcie przejdzie pełen cykl działań rozwojowych.
  • Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w wynajętych salach komputerowych z pełnym wyposażeniem oraz na tabletach, które będą nagrodą dla uczestników za aktywne uczestnictwo w projekcie.
  • Zajęcia w trybie mobilnym odbywać się będą na laptopach i tabletach, w analogicznym wymiarze jak w salach stacjonarnych.

 

Działania animacyjne mają prowadzić do utrwalenia efektów szkoleń w zakresie nabytej wiedzy i posługiwania się otrzymanym sprzętem. Dalsze bieżące wsparcie w wykorzystaniu kompetencji cyfrowych oraz rozwiązywania problemów pojawiających się w czasie samodzielnej pracy uczestników, ze sprzętem informatycznym. Działania te odbywać się będą w okresie 3 miesięcy po zakończeniu szkoleń. Przewidziane są 3 spotkania animacyjne dla każdej grupy szkoleniowej przeprowadzone w miejscu szkoleń lub w pomieszczeniach udostępnionych przez lokalne społeczności.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny! Szczegóły o projekcie i rekrutacji uzyskasz pod numerem tel. 886 468 299 i/lub mail: a.napierala@fundacjarozwoju.org.