Z wolontariatem za pan brat!

7 maja 2018

Zbliża się okres wakacji i urlopów…. pomyśl o pracy na rzecz innych! Może wolontariat w Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego? Dlaczego nie!? Wolontariat w Centrum Usług Opiekuńczych naszej Fundacji.  Praca wolontarystyczna korelowana jest z zaangażowaniem pracy i czasu danej osoby na rzecz innej, aczkolwiek zyskujesz wiele wartości zwrotnych, m.in:.

• Wolontariat bywa pierwszym krokiem do kariery i równoważny jest z etapem nauki, rozwoju oraz sprawdzenia swoich umiejętności.Ponadto umiejętności organizacji zarządzania czasem, zarządzania zespołem, radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
  • Poprzez wolontariat zyskujesz wiedzę o siebie i swoich możliwościach. Kształtujesz w sobie cechy, tj. odpowiedzialności, wyrozumiałości i cierpliwości. Poza tym umiejętności współpracy z innymi i pracy na rzecz innych. Nabierasz cech pożądanego pracownika i zyskujesz doświadczenie, z którym łatwiej jest wejść na rynek pracy.

Warto zadać sobie pytanie: Komu chcesz pomagać? I kolejne pytanie: Gdzie odbyć taki wolontariat? Tu możliwości jest wiele: m.in. placówki pomocy społecznej, szkoły, organizacje pomagające ubogim, niepełnosprawnym, wykluczonym czy dzieciom i młodzieży. Natomiast rodzaj wykonywanych czynności przez Ciebie jakich chcesz się podjąć, zależy od nie tylko potrzeb danej instytucji, ale także od twoich umiejętności lub chęci ich zdobycia przez Ciebie. Ważne! Jedynie w sektorze biznesu nie możesz być wolontariuszem. Zapamiętaj również, przy całej swojej dobrowolności wolontariat jest zobowiązaniem. Musisz więc ściśle określić, kiedy dokładnie dysponujesz czasem.

Zapraszamy do Centrum Usług Opiekuńczych naszej Fundacji. Terminy i częstotliwość spotkań wolontariuszy z klientami Centrum jest ustalana indywidualnie, w zależności od możliwości czasowych wolontariusza. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny:  505 154 429