Zostań Wolontariuszem w Centrum Usług Opiekuńczych Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego

24 kwietnia 2017

Wolontariusz w Centrum Usług Opiekuńczych Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego – jakie to proste! Zgłoś się do Nas!

Pomoc innym jest czymś bardzo ważnym. Mimo, że  często wolontariat kojarzy się z potrzebą dużej ilości czasu i zaangażowania. Z tych też powodów wiele osób nie decyduje się na zostanie wolontariuszem, bo wydaje im się, że nie podołają temu zadaniu. Warto podkreślić, iż każdy z Nas… niezależnie od wieku, wykształcenia, ilości zajęć czy wolnego czasu, możliwości fizycznych czy finansowych jest w stanie zaangażować się działanie na rzecz pomocy osobom starszym, niesamodzielnym i niepełnosprawnym.

Wolontariusz może swój czas poświęcić na rzecz osób starszych, niesamodzielnych w różny sposób, w zależności jaka jest potrzeba.

My angażujemy się od kilu lat w pracę wolontarystyczną z osobami starszymi, w tym niesamodzielnymi i niepełnosprawnymi. Trudno jednym słowem opisać ile satysfakcji przynosi pomoc drugiemu człowiekowi. Pomoc osobom niesamodzielnym można dokonać m.in.: poprzez aktywność i wspólne spędzanie czasu wolnego.

Pan Stanisław to miłośnik natury. Lubi opowiadać o swoim życiu, zaangażowaniu w pracę, i w tym jaki miał piękny ogród. Od zawsze być energiczną osobą, jednak choroba skutecznie utrudnia poruszanie się, w tym po leśnych dróżkach. Razem z nami jest to znacznie prostsze, a uśmiech Pana Stanisława jest największym podziękowaniem i uznaniem dla tego co robimy 🙂